CENY PRÁVNÍCH SLUŽEB

CENY PRÁVNÍCH SLUŽEB

Ceny právních služeb, které poskytujeme, stanovujeme zejména smluvně, neboť záleží na individuální domluvě mezi advokátem a klientem.

Podpůrně se ceny řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti ČR č. 177/1996 Sb. v aktuálním znění (advokátní tarif).

Smluvní ceny určujeme zejména hodinovou sazbou, nebo podle počtu úkonů provedených ve věci advokátem.

Pro zjednodušení nabízíme např. tyto služby:

Služba – Smlouvy

od 2.500,- Kč (cena je dohodnuta individuálně, vždy je klientovi předem oznámena).

Služba – Kredit

Klient si může dopředu předplatit libovolný počet hodin (minimálně však 1 hodinu), tzv. kredit s tím, že způsob čerpání zaplacených hodin záleží čistě na vůli klienta. Všechny tyto předplacené hodiny musí být však vyčerpány nejpozději do 1 roku. Předplacení kreditu je jednoduché a kdykoliv jej můžete doplnit Kredit zahrnuje jak právní rozbor či poradenství, tak i sepis smluv. Služba je vhodná a určená pro kohokoliv, tedy včetně domácností a jednotlivců.

Kredit – lze využít pro jakýkoliv úkon – cena za 1 hodinu – 1.850,- Kč (účtováno za každou započatou čtvrthodinu). V případě složitějších případů může být, po předchozí dohodě, tato sazba zvýšena.

Služba – Paušál

Paušální služby – jsou sjednány na dobu určitou s pravidelnými měsíčními paušálními platbami. Služba je vhodná zejména pro subjekty, které mají pravidelné požadavky a potřeby právních služeb (například malé firmy, živnostníci, realitní kanceláře a obce). Služba je poskytována za zvýhodněnou hodinovou sazbu. Můžete vybírat z následujících možností:

Čtvrtletní paušál (3 měsíce) – 1.750,- Kč / hodina
Klient se může rozhodnout, kolik hodin si objedná na každý měsíc, min. však 1 hodinu za měsíc. V rámci čtvrtletí není možné tyto předplacené hodiny převádět do dalšího měsíce. 1 hodina právní pomoci zahrnuje právní rozbor, poradenství nebo sepis smluv.

Roční paušál (12 měsíců) – 1.600,- Kč / hodina
Platí stejné podmínky jako u čtvrtletního paušálu.

Služba – Individuál

V případech, kdy se jedná o složitější případy nebo situace (například fúze, složitější poradenství nebo zastupování klienta před soudem), tak se cena za provedenou službu řídí tzv. advokátním tarifem (vyhláškou 177/1996 Sb.) nebo lze dohodnout individuální cenu za provedený úkon nebo vyřešený případ, což považujeme u složitějších případů za optimální řešení.

Další důležité informace k cenám právních služeb

Pokud potřebujete poradit, který tarif je pro vás nejvhodnější, rádi Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější.

Výše uvedené ceny jsou orientační, nezohledňují individuální potřeby klienta a jsou uvedeny bez DPH v zákonné výši.